Vítejte ve FinBee

JAK FUNGUJE P2P PLATFORMA

Jak FinBee funguje?

FinBee je online P2P platforma pro půjčování a investování, hlavním cílem je najít solventní vydlužitele a poskytnout zapůjčitelům solidní výnosy.

Jednotlivé kroky půjčování a investování:

  1. Jednotlivci, kteří si chtějí půjčit peníze, podají žádost, v níž uvedou požadovanou částku půjčky a dobu půjčky.
  2. Tým FinBee ověřuje rating každého žadatele, který chce půjčku v souladu s objektivními kritérii a rozhodne, zda ji schválí.
  3. Zapůjčitelé půjček posoudí žádosti a rozhodují, do které z nich mají investovat.
  4. Když je půjčka profinancována, vydlužitel potvrzuje smluvní podmínky.
  5. Každý vydlužitel podepisuje smlouvu písemně. Vydlužitel poskytne platný doklad totožnosti v okamžiku podpisu. Účelem tohoto osobního procesu je zajistit skutečnou identitu a vyhnout se podvodům.
  6. Po žádosti, která je plně financována, vydlužitelé splácejí půjčku měsíčně. Vrácené peníze jsou automaticky převedeny na FinBee účty zapůjčitelů.
  7. Zapůjčitelé si mohou peníze vybírat nebo reinvestovat do nových půjček.

Všechny finanční transakce mezi Zapůjčiteli a Vydlužiteli jsou prováděny prostřednictvím Sběrného účtu FinBee v jedné z bank působících v České republice – ve Fio bance.

JAK FUNGUJE P2P PLATFORMA?

O P2P PŮJČOVÁNÍ

V P2P platformě investoři půjčují peníze dalším lidem. Prostřednictvím této platformy se spotřebitelské půjčky stávají inovativními, transparentnějšími a výhodnějšími pro obě strany: vydlužitele i zapůjčitele. Poskytovatelé půjček zmírňují individuální riziko výběrem vydlužitele, kterému půjčí a celkové riziko je tak zmírněno rozložením investic mezi různé vydlužitele.

P2P půjčovací model byl vyvinut ve Velké Británii před více než 10 lety a dnes je populární po celé světě. Největší online platformy jsou vytvářeny v USA a Velké Británii. Vlády těchto států investují prostřednictvím největší národní půjčovací společnosti P2P.

Rostoucí popularita půjček P2P ukazuje, že investoři oceňují příležitost získat více peněz tím, že na sebe berou vyšší riziko a nehradí žádný zisk pro banky ani jiné finanční instituce.